<wsteczPowrótdo bloga

Najlepsze darmowe narzędzia do SEO w 2019 roku.

Przegląd i porównanie najlepszych rozwiązań dostępnych za darmo.

Zestawienie narzędzi do SEO w 2019 roku, część I.

Bez odpowiednich specjalistycznych narzędzi do pozycjowania, osiągnięcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania może być bardzo trudne a wielu przypadkach wręcz niemożliwe. Jeśli posiadasz swoją stronę internetową i chciałbyś niskim kosztem podnieść jej pozycję ten artykuł jest dla Ciebie!

Google Analitics

Przez wielu uważany za najlepsze narzędzie do analiz stron internetowych. Mnogość funkcjonalności i możliwości daje użytkownikowi ogromną ilość danych odnośnie użytkowników i ich zachowań, pozwala zauważyć pewne schematy oraz problemy pojawiające się na stronie internetowej a umiejętne wykorzystanie informacji tam znalezionych może dać niebywałą przewagę nad konkurencją.

Bez zrozumienia i wykorzystania informacji z Google Analitics nie jest możliwe osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania dla popularniejszych fraz. Najważniejsze rzeczy, które mogą już na starcie okazać się przydatne to między innymi:

Aby założyć konto w serwisie wystarczy posiadać normalne konto Google. Możliwe jest połączenie z Google Search Console oraz Ads co pozwoli na otrzymanie dokładniejszych danych w tym zakresie.

Adres internetowy: https://analytics.google.com/analytics/web/

Google Keyword Planner

Planer słów kluczowych Google Ads to aplikacja internetowa, która pomaga tworzyć kampanie poprzez proponowanie odpowiednich słów kluczowych. Począwszy od wyszukania słów lub fraz związanych z produktami lub usługami, aplikacja znajdzie słowa kluczowe, które najlepiej pasują do działalności Twojej firmy. 

Możliwe jest sprawdzenie sugerowanych stawek za kliknięcie oraz jak często dane słowa kluczowe są wyszukiwane. W ten sposób możemy zawęzić listę słów kluczowych i ustalić budżet tylko dla tych wybranych.

Adres internetowy: https://ads.google.com/intl/pl_pl/home/tools/keyword-planner/

Google Search Console

To w jaki sposób wyszukiwarka Google postrzega Twoją stronę internetową możesz w bardzo prosty sposób sprawdzić korzystając z aplikacji Google Search Console. Narzędzia i raporty pozwolą Ci zmierzyć ilość ruchu pochodzącego z wyszukiwarki Google, rozwiązać problemy i sprawić, by Twoja witryna wyróżniała się w wynikach wyszukiwania.

Za pomocą Analityki wyszukiwania dowiesz się jak zoptymalizować treści na swojej stronie internetowej. Korzystając z aplikacji dowiesz się, dzięki jakim zapytaniom użytkownicy trafiają do Twojej witryny. Analizuj wyświetlenia, kliknięcia i pozycję witryny w wyszukiwarce Google. 

Adres internetowy: https://search.google.com/search-console/about

Yoast SEO

Yoast SEO to wtyczka do WordPress SEO dostępna od 2008 roku. Jest to ulubione narzędzie milionów użytkowników, począwszy od lokalnych piekarni do najbardziej popularnych witryn na świecie. Yoast SEO zapewnia kompletny zestaw narzędzi, który pozwala dążyć do tego pierwszego miejsca w wynikach wyszukiwania.

Wtyczka Yoast SEO posiada praktycznie wszystkie niezbędne funkcje, a jednocześnie jest stosunkowo łatwa w obsłudze. Dzięki wbudowanemu systemowi do pomocy oraz czytelnym informacjom poprawisz treści na swojej stronie internetowej tak aby możliwe było pozycjonowanie na odpowiednie słowa kluczowe. Duża baza informacji na różnego rodzaju stronach internetowych sprawia, że korzystanie z tej wtyczki staje się bardzo proste.

Adres internetowy: https://pl.wordpress.org/plugins/wordpress-seo/

Podsumowanie

Wykorzystanie nawet kilku informacji uzyskanych na podstawie testów strony może bardzo pomóc osiągnąć jej wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Warto poświęcić jeden czy dwa dni na przeprowadzenie testów i zastanowienie się co możemy poprawić niskim lub nawet zerowym kosztem.

Jeśli nasza strona internetowa wykorzystuje popularny plugin Wordpress, zainstalowanie odpowiednich wtyczek może już na starcie pomóc w ładowaniu strony i czytaniu jej przez roboty wyszukiwarek.

Zobacz również inne artykuły

Naprawianie stron internetowych

Poprawienie kilku elementów na stronie internetowej może znacznie pomóc w jej pozycjonowaniu.