Powrótdo bloga>dalej

Przegląd i porównanie najlepszych testerów stron internetowych w 2019 roku

Zestawienie narzędzi do SEO w 2019 roku

Specjalnie dla czytelników tego Bloga przygotowaliśmy zestawienie narzędzi do SEO w 2019 roku.

Testowanie stron internetowych odbywa się na wielu płaszczyznach. W tym artykule przedstawimy jedną z nich. Bez odpowiednich specjalistycznych narzędzi do pozycjowania, osiągnięcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania może być bardzo trudne a wielu przypadkach wręcz niemożliwe. Jeśli posiadasz swoją stronę internetową i chciałbyś niskim kosztem podnieść jej pozycję ten artykuł jest dla Ciebie!

Google Page Insights i Google Lighthouse

Podstawowym narzędziem, z którego powinniśmy stale korzystać jest narzędzie do badania stron internetowych przygotowane przez firmę Google. Aktualnie oparty jest na pozyskiwaniu danych z innej aplikacji jaką jest Google Lighthouse. Główne zadania to pomiar prędkości ładowania danych oraz jej jakości co do wyświetlania się na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych. Narzędzia są darmowe i mogą być powiązane z kontem Google.

Niski wynik może być dużym problemem w osiągnięciu wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, szczególnie jeśli główne zarzuty dotyczą braku mobilnej wersji strony. Warto więc cały czas monitorować wyniki z tych narzędzi aby pozwolić stronie na pozytywne pozycjonowanie.

Google Lighthouse: https://developers.google.com/web/tools/lighthouse/ 
Google Page Insights: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl

Pingdom

Narzędzie zostało stworzone w celu analizy przebiegu ładowania się strony internetowej. Dzięki konkretnym informacjom o problemach oraz poradach jak je naprawić masz szansę na sprawienie aby Twoja strona internetowa działała jeszcze szybciej. Aplikacja znajdzie zastosowanie zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. 

Możliwe jest testowanie z różnych lokalizacji co w bardzo dobry sposób oddaje prędkość ładowania się strony nie tylko polskim użytkownikom. Możliwe jest również wykupienia konta Premium, które daje możliwość monitorowania strony internetowej przez cały czas (24/7). Dzięki wykorzystaniu tych informacji możliwe jest przyspieszenie ładowania się strony internetowej dając użytkownim dużo lepsze wrażenia.

Adres internetowy: https://tools.pingdom.com/

GTmetrix i YSlow

GTmetrix daje Ci informację o tym jak szybko ładuje się dana strona internetowa oraz dostarcza rozbudowane wskazówki odnośnie tego co można poprawić. Narzędzie to posiada ogromną ilość mini testów odnośnie większości aspektów co do ładowania i wyświetlania strony internetowej. Wskaże również wąskie gardła przyczyniające się do spadku prędkości ładowania wintryny co może okazać się kluczowe podczas optymalizacji.

Analizując jedną stronę otrzymujesz dwie niezależne grupy wyników testów. Drugą grupą (po GTmetrix) stanowią informacje z testera Yahoo! YSlow.

Adres internetowy: https://gtmetrix.com/

Dareboost

Dareboost jest internetowym narzędziem do testowania, analizowania i monitorowania prędkości i jakości stron internetowych. Testowanie odbywa się z wykorzystaniem prawdziwych przeglądarek internetowych zamiast odpowiednio stworzonych środowisk testowych emulujących ich działanie. Raport oprócz podstawowych informacji zawiera zbiór dobrych praktyk oraz garść porad, które pomogą ulepszyć stronę pod względem jej jakości.

Za darmo można przeprowadzić 5 testów. Polecamy wykonać jeden test na początku prac optymalizacyjnych oraz na samym końcu. Dzięki temu korzystając z darmowego konta będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości jakie daje ta aplikacja.

Adres internetowy: https://www.dareboost.com/

Podsumowanie

Korzystając z darmowych narzędzi możemy w prosty sposób dowiedzieć się dużo przydatnych informacji na temat naszej strony internetowej. Każde z narzędzi generuje czytelny i wyczerpujący opis na temat problemów jakie posiada badana strona oraz w wielu przypadkach jak to poprawić. Wiele błędów może prowadzić do niskiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google.

Zobacz również inne artykuły

Naprawianie stron internetowych

Poprawienie kilku elementów na stronie internetowej może znacznie pomóc w jej pozycjonowaniu.

Najlepsze darmowe narzędzia do SEO w 2019 roku.

Przegląd i porównanie najlepszych rozwiązań dostępnych za darmo.